Czy objawy są związane ze zmianą leku?

Witam. Mam zdiagnozowane zaburzenie osobowości borderline. Od niecałych 3 miesięcy przyjmuję nowy lek Rispolept. Myśli samobójcze ustąpiły, ale jednocześnie całkowicie minęło moje zainteresowanie seksem. Moje ciało jest całkowicie obojętne na dotyk, także okolice intymne. Ustała mi także miesiączka (na pewno nie jestem w ciąży). Czy objawy są związane ze zmianą leku? Czy same ustąpią po odstawieniu? Czy niezbędna jest wizyta u ginekologa?

Powinny ustąpić po odstawieniu leku

Ale naprawdę trzeba to szybko skonsultować z prowadzącym lekarzem psychiatrą. Będzie najlepiej wiedział czy wskazana jest wizyta u ginekologa i czy nie należy natychmiast zmienić leku z powodu braku miesiączki! To ważne - prosze się skonsultować z lekarzem specjalistą.

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

Dzien Dobry,

objawy mogą mieć związek ze zmianą leku, warto o nich porozmawiać z Pani lekarzem prowadzącym. Wydaje się jednak, że o nowych objawach warto również, by rozmawiała Pani ze swoim terapeutą.

Pozdrawiam,