Czy objawy sercowe mogą być od refluksu?

WITAM, mam wszelkie znamiona reflksu, tzn odbijanie czesta zgaga, pieczenie całego przełyku, ucisk i twardy brzych pod mostkiem, problemy zaczeły sie po antybiotyku amoksiklav, w gastro nic nie wyszło , ralyngolog potwierdził ze mam cechy GERD.Obecnie kolatania serca dusznosci holter i echo nic nie wykazały tylko mala niedomykalnosc mitralna .Czy objawy sercowe mogą byc od refluksu? lecze sie na serce ale efektów zero -tz na kolatania biore procolalan. Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Czy w gastroskopii są cechy zarzucania treści żołądka do przełyku ?