Czy obniżone FT4 to skutek wysokiej insuliny?

Dzień dobry, Mam 29 lat, ze względu na nieregularne i skąpe miesiączki ginekolog zlecił mi badania: TSH: 1,910 µIU/ml FT4 0,89 ng/dl FSH 6,54 mIU/ml LH 9,23 mIU/ml PRL 19,93 ng/ml Testosteron 0,084 ng/ml Glukoza na czczo: 89,84, po 1h: 128,97, po 2h: 111,09 Insulina [µIU/ml] na czczo: 25,1, po 1h: 75,0, po 2h: 95,5 Czy to insulinooporność,? jeśli tak to czy wysoka i czy to przyczyna zaburzeń miesiączkowania? Czy obniżone FT4 to skutek wysokiej insuliny? Wizytę u lekarza mam dopiero za 4tyg :(

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą wskazywać na insulinooporność, wynik ft4 raczej nie jest z tym związany. Najprawdopodobniej konieczna będzie wizyta u diabetologa.
Pozdrawiam