Napięcie mięśniowe u niemowlaka a onanizm niemowlęcy

dzień dobry, czy obniżone napięcie mięśniowe u niemowlaka może mieć związek z onanizmem niemowlęcym? córka ma stwierdzona obniżone napięcie mięśniowe u niemowlaka i od pewnego czasu ma zachowania, które mogą sugerować onanizm niemowlęcy. napięcie mięśniowe u niemowlaka może mieć związek z onanizmem? jeśli napięcie mięśniowe u niemowlaka może być powiązane to jak postępować jesli odwracanie uwagi mało co daje bo córka wpada w trans i ciężko jest to przerwac... nie wiem co robić i czy skupić się na napięciu mięśniowym u niemowlaka czy na tym nieszczęsnym onanizmie. przynajmniej wydaje mi się że napięcie mięśniowe u niemowlaka może mieć z tym związek, ale oczywiście nie jestem lekarzem. jak oduczyć onanizmu niemowlęcego? jakie skutki wywołuje obniżone napięcie mięśniowe u niemowlaka? pozdrowienia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej nie jest to związane z onanizmem. Wskazana jest konsultacja z neurologiem jeżeli obnizone napięcie mięśni się utrzymuje.

Niemowlęta o obniżonym napięciu mięśniowym określamy czasem jako "leniwe", ponieważ mają małą motywację do ruchu, z opóźnieniem zdobywają kolejne umiejętności motoryczne. Hipotetycznie, taki dzieciak, który ma mało wrażeń ruchowych, może poszukiwać stymulacji, dostarczać sobie bodźców i przyjemności poprzez onanizm. Ale to tylko hipoteza.
Na pewno można - i trzeba - pracować nad obniżonym napięciem mięśniowym (konsultacja w ośrodku rehabilitacji dla dzieci), nie da się natomiast na tym etapie bezpośrednio przeciwdziałać onanizmowi.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/