Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy obowiązki domowe to sport?

witam czy do aktywności fizycznej zaliczamy także obowiązki domowe i codzienne czynności? Chciałabym zgubić pare kilogramów lecz zajmuję się dzieckiem nie mam czasu zbytnio na sport. Pozdrawiam
ponad rok temu

Indeks glikemiczny

Osoby odchudzające się i cierpiące na cukrzycę powinny zwracać uwagę na indeks glikemiczny potraw. Co to jest? Jak to określić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o indeksie glikemicznym.

Witam serdecznie!
Jak najbardziej, aktywność fizyczna to również obowiązki domowe. Wystarczy pół godziny dziennie, aby zachować zgrabną sylwetkę i zdrowie. Poniżej przedstawiam przykładowe czynności oraz ilość spalanych kalorii w ciągu jednej godziny:
- gotowanie 105 kcal/h
- mycie okien 240 kcal/h
- mycie podłogi 250 kcal/h
- odkurzanie 260 kcal/h
- pranie ręczne 150 kcal/h
- prasowanie 144 kcal/h
- ścieranie kurzy 240 kcal/h
- słanie łóżka 200 kcal/h
- szorowanie podłóg 426 kcal/h
- zmiatanie podłogi 100 kcal/h
- zmywanie naczyń 144 kcal/h

Specjalista ds. żywienia człowieka, dyplomowany dietetyk.
umów wizytę 0

Witam,
Choć rzeczywiście podczas sprzątania spalamy więcej energii niż siedząc bezczynnie, gotowanie raczej nie spowoduje, że zrzuci Pani zbędne kilogramy. Odkurzanie i mycie podłóg rzeczywiście można uznać za trening, ale robiąc to raz w tygodniu nie osiągniemy efektów. Zatem w dni, w których nie ma większych prac domowych polecałabym włączyć minimum pół godziny innej aktywności. Jeśli nie ma Pani czasu na basen albo fitness, proponuję szybki spacer z wózkiem, albo ćwiczenia z dzieckiem w domu (w internecie znajdzie Pani wiele propozycji). W centrach fitness są też specjalne zajęcia „aktywna mama”, gdzie można ćwiczyć z maluszkiem.
Należy pamiętać, że codzienna aktywność fizyczna jest ważna, ale aby schudnąć konieczna jest przede wszystkim odpowiednia dieta.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety