Czy obsesyjną zazdrość można leczyć?

Witam. Mam pytanie, czy obsesyjną zazdrość można leczyć? Moja bratowa jest bardzo zazdrosna o mamę męża. Mój brat ma zabronione do nas przyjeżdżać, dzwoni do mamy tyko, gdy żona jest w pracy, bo ona sprawdza mu spis połączeń. Gdy mama złapała brata za rękę, gdy on leżał w szpitalu bratowa wpadła w szał, zdarzało to się wiele razy. Teraz targnęła się na życie, wpędzając mamę w poczucie winy. Nie rozróżnia milości matki do syna, a żony do męża. Jak jej pomóc?

Dzień dobry,

Nie mam jasności czy próba samobójcza zakończyła się hospitalizacją.
Niemniej jednak, bratowa "powinna" podjąć leczenie. Najpierw skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który po osobistym zbadaniu - zaproponuje odpoowiednią formę / metodę leczenia <farmakoterapia i/lub psychoterapia>.

Ważne, aby uświadomić bratu, że zachowania bratowej nie mieszczą się w normie i wymagają leczenia. Ona sama musi się też mieć w sobie masę niepokoju i cierpienia, jeśli wciąż kontroluje kontakty męża z mamą. To nie sprzyja nikomu. Prawdopodobnie to co się dzieje, nie jest tylko po stronie bratowej. Pani brat, aby szerzej spojrzeć na sytuacje również powinien skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty. Pozdrawiam

Witam,

Z tego co Pani opisała wydaje się być konieczna pomoc - jako pierwsza psychiatryczna konsultacja ze względu na próbę samobójczą a po drugie pomoc psychologa/ psychoterapeuty, który pomoże opisanej osobie w uświadomieniu sobie własnych motywów i źródeł emocji, które dla otoczenia są niezrozumiałe, a które wydaja się być ogromnie ważne dla Pani bratowej.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek