Czy ochrona przed ciążą w trakcie stosowania nowej antykoncepcji jest zachowana?

Czy podczas zmiany tabletek antykocenpcyjnych Zoely na Angiletta po skończeniu pełnego opakowania (łącznie z tabletkami placebo) ochrona przed ciążą podczas stosowania nowych tabletek jest zachowana? Jeśli nie to czy wystarczy dodatkowa ochrona przez 7 dni?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.