Czy ochrona została zachowana pomimo zmiany godziny przyjmowanej tabletki?

Podczas 7 dniowej przerwy na krwawienie z odstawienia [wystąpiło wieczorem 26.09] kochałam się z partnerem, dokładnie z 6 na 7 dzień. Ósmego dnia po przerwie zażyłam tablętkę z nowego blistra Ovulastan nie o godzinie 10:00 tylko 6h później tj.16 ponieważ chciałam przestawić godzinę. Czy ochrona została zachowana pomimo zmiany godziny przyjmowanej tabletki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.