Czy oczy mogą boleć przez hormony?

Dobry wieczór. Zespół słuchego oka z hormony. Gdy założyłam szkła kontaktowe i przyjełam tabletkę antykoncepcyjną zaczeły mnie kuć oczy ale to było zaraz po założeniu szkieł więc zaraz zdjęłam, tabletkę wziełam w tym samym czasie pierwszą, byłam u endrykrologa i pani mówiła że nie ma jeszcze nie doczynności tarczycy ale że hormon jest nie prawidłowy dla mojego wieku, wtedy miałam 20 lat gdy to się wydarzyło a u pani doktor byłam gdy miałam 23 lasta, teraz mam 25. Czy oczy kują mnie przez hormony tzn chodzi tu o te problemy z tarczycą. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję. Pani doktor mówiła aby kontrolować tarczycę i że gdybym chciała być w ciąży to muszę wyregulowac hormony czyli z tego wynika że coś jest nie tak ?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie był poziom TSH? Konieczna wizyta u endokrynologa a ci do suchości oczu towskszana konsultacja okulisty u reumatologa