Czy od ćwiczeń fizycznych może spóźniać się krwawienie?

Od kilku dni ćwiczę. Ćwiczenia są głównie na brzuch. Czy przez te ćwiczenia i lekką dietę może spóźniać mi się okres? Dodam, że biorę tabletki, więc jak dotąd okres był bardzo regularny. Ciąże raczej wykluczam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród przyczyn, które mogą powodować opóźnienie wystąpienia miesiączki znajdują się:
- ciąża,
- infekcje,
- przemęczenie,
- dieta,
- intensywne ćwiczenia fizyczne,
- stres,
- schorzenia endokrynologicznych.
Ponadto proszę pamiętać, że kilkudniowe, jednorazowe opóźnienie wystąpienie miesiączki nie jest patologią. W większości przypadków nie wymaga również konsultacji lekarskiej. Gdyby jednak takie zaburzenia powtarzały się co cykl, warto byłoby skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.