Czy od górnej ósemki może boleć głowa i szyja?

Czy od górnej ósemki może boleć głowa i szyja ?dodam że miałam usuwaną dolną ósemkę i górną szóstkę i od tej pory mam cały czas problemy z bólem głowy a teraz jeszcze boli mnie szyja.

Wyrzynające się zęby mądrości wystawiają naszą cierpliwość na próbę, a ból może promieniować w różne okolice (np. do ucha). Jeśli jednak łączy Pani pojawienie się bólu głowy i dalej szyi z usunięciami zębów, może są to bóle spowodowane zmianami w stawie skroniowo-żuchwowym. Usuwanie bocznych zębów powoduje zmiany w zgryzie, przez co może dojść np. do napięcia mięśni żucia. Ból pojawia się w okolicy ucha, skroni, może też promieniować w stronę szyi. Mogą to być bóle jednostronne (np po stronie usuwanego zęba), ale często pacjenci zgłaszają objawy po obu stronach głowy. Przedłużający się ból zawsze jest niepokojący, dlatego radziłabym zgłosić się jak najszybciej do stomatologa. Czasami pomagają ćwiczenia rozluźniające mięśnie, czasem jednak leczenie jest bardziej wymagające. Proszę pamiętać, leki przeciwbólowe nie usuną przyczyny bólu, złagodzą jedynie objawy. Pozdrawiam

Lek. dent. Agata Wiechecka

Czasami zaburzenia wysokości zwarcia po ekstrakjach powoduje bóle głowy. Leczenie szyną relaksacyjną i docelowo protetyka.

Sprawę może wyjaśnić pantomogram, na którym widoczne będzie ułożenie ósemki. Przyczyny mogą być też inne.Proponuję wizytę u chirurga stomatologa. Pozdrawiam