Czy od intensywnego treningu przybiera się na wadze?

Mam 12 lat, 162 cm wzrostu i ważę ok. 56 kg. Od września zaczęłam trenować kosza. I od tego czasu mam większe uda i więcej ważę. W zeszłym roku (kiedy nienawidziłam sportu) ważyłam 45 kg przy 157 cm wzrostu. Co zrobić żeby ciągle nie tyć? Kocham grać w kosza i na pewno z niego nie zrezygnuję.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Po pewnym czasie od rozpoczęcia treningów, może zwiększyć się masa tkanki mięśniowej.
Wtedy wskazówka wagi może alarmować zwiększenie masy ciała.
Wiedz jednak, że nie jest to tkanka tłuszczowa, dlatego nie zrażaj się, jeśli pomimo podjęcia trudów zdrowego żywienia i treningów, Twoja masa ciała wzrośnie.
Pamiętaj także, że przez ten rok urosłaś, co także wpłynęło na masę ciała.

Pozdrawiam