Czy od intensywnej jazdy na rowerze może dojść do powiększenia całego serca?

Dzien dobry mam takie pytanie czy od intensywnej jazdy na rowerze 50km dziennie .tetno 120 - 130 uderzen .może dojść do powiększenia całego serca .tzn przedsionków lewej i prawej komory serca .komentarz po echokardiogramie serce powiększone.lewa komora powiększona z prawidłową funkcją skurczowo rozkurczową.EF60 % prędkosci prawidłowe.prawa komora powiększona rv 4ch 56mm .budowa prawidłowa.jeśli ma to znaczenie schudłem w 20miesiecy 45kg.cisnienie mam 110 na 70 tetno 55 .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości w związku z jazdą na rowerze. Proszę udać się na wizytę do lekarza kardiologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.