Czy od nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych po 7-dniowej przerwie będę już zabezpieczona?

Witam. Dziś wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku obniżającego działanie tabletek anty. Natomiast do końca blistra tabletek yasmin zostało mi 2 tabletki, potem powinnam zrobić przerwę. Moje pytanie brzmi czy od nowego opakowania tabletek anty, po 7-dniowej przerwie będę już zabezpieczona? Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej proponowałbym jeszcze przez pierwszy tydzień następnych tabletek stosować dodatkową antykoncepcję.