Czy od papierosów można dostać astmy?

Witam,mam pytanie 15 lat temu byłem odczulany przez 5 lat na kurz,roztocza,pierze.Teraz jak zapale papierosa to kręci mi się w głowie i mnie mdli,czy jest możliwość żebym od tych papierosów dostał astmy?

Lek. Paweł Szadkowski

Astma nie objawia się w ten sposób. Może to być wynik pana reakcji na nikotynę. W razie wątpliwości najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i określenia czy faktycznie inne objawy nie świadczą o jakiejś chorobie.