Czy od picia coli zero można nabawić się guza mózgu?

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie, mam 19 i dość często piłam colę zero od gimnazjum. Trwało to 6 lat, z niedługimi przerwami, niedawno rzuciłam ten napój. Koleżanka mi powiedziała, że od aspartamu, który jest w coli zero można mieć guza mózgu. Zaczęłam o tym czytać. I się przestraszyłam. I tutaj pojawia się pytanie czy faktycznie w takim czasie ( 6 lat ) od picia coli zero można nabawić się guza mózgu? Pozdrawiam

Spożycie słodzików teoretycznie nie powinno prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia guza mózgu, szczególnie że nie spożywała Pani tego napoju codziennie. Jednak nie oznacza to że można go stosować w nadmiernej ilości w swoim codziennym żywieniu. Nie ma żadnych korzyści zdrowotnych płynących ze spożycia słodzików, a ich długofalowe stosowanie nie ma w pełni potwierdzonych skutków dla zdrowia.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Witam!
Raczej to nie jest możliwe, lecz picie coli nie zabezpiecza przed wystąpieniem guza mózgu - ale geneza jego powstania jest inna od tej, której się Pani obawia!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.