Czy od siedzącego trybu życia puls i ciśnienie mogą ulec zmianie?

Witam, czy od siedzącego trybu życia puls i cisnienie mogą ulec zmianie? Od 3 lat mam siedzącą prace, prawie wcale się nie ruszam. Kiedyś moje cisnienie było w granicach 120/80 a puls 75, teraz 135/85, a czasami choć rzadko około 145/85 i puls około 86-95, bardzo rzadko dochodzi do 102. Czy jeśli zacznę ćwiczyć stosować odpowiednią dietę wszystko powróci do normy sprzed 3 lat? I pytanie dodatkowe, czemu czasami po zjedzeniu obfitego posiłku puls leciutko przyśpiesza? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka i zapis ekg oraz regularny pomiar ciśnienia tętniczego sadze ze ćwiczenia i zwiększenie aktywności fizycznej powinno poprawić sytuacje