Czy od tego ciągłego martwienia się i lęku mogę dostać zawału?

Witam. Leczę się na nerwicę lękową, przyjmuję trittico 75mg 1/3na noc i sulpiryd 1 tabletka rano,od 2 tygodni trittico, od 5 dni sulpiryd. Mam ciągle lęki związane z obawą o swoje zdrowie, zwłaszcza serce. Przeszłam komplet badań u kardiologa, kilka razy e-kg, echo serca, aparat Holtera, wszystko dobrze. Mam tylko dodatkowe skurcze, które jak zapewnia lekarz, są niegroźne i nie są niebezpieczne dla życia. Więc czy od tego ciągłego martwienia się i lęku mogę dostać zawału? Mam 33 lata, podjęłam również terapię u psychologa.

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko zawału jest u pani takie jak średnie ryzyko w populacji, jeśli miała pani wykonany komplet badań kardiologicznych to dodatkowo wiele zaburzeń prowadzących do zawału zostało wykluczonych, nie ma powodów do większego niepokoju. Sugeruję kontynuować leczenie psychologiczne i psychiatryczne co pomoże na pani dolegliwości.