Czy odbijanie powietrza po posiłku ma związek z refluksem?

Witam czy odbijanie powietrza po posilku ma zwiazek z refluksem?i drugie pytanie osoba 88 lat nie moze przez moment zlapac oddechu/wyglada to tak jakby powietrze z zoladka cofalo sie i osoba nie oddycha.Prosze o informacje

Odbijanie jest do pewnego stopnia procesem naturalnym. Jeśli jednak czuje się Pani zaniepokojona lub tez zauważa Pani zbyt duże nasilenie lub intensywność, warto zgłosić się na konsultację lekarską (lekarz rodzinny pokieruje w razie potrzeby do specjalisty).

Dzień Dobry Pani,

Tak, może mieć związek, jednak zapraszam Panią do konsultacji z gastrologiem.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej