Czy odchudzanie może wywołać skąpy okres?

Urodzilam córkę pod koniec kwietnia, rowno po 6tygodniach dostalam bardzo obfita miesiączke aż bałam sie że sie wykrwawie ale ginekolog mnie uspokoił że to normalne. Nie karmie piersią przez tabletki które biorę na tarczyce, drugą miesiączke dostałam wczoraj ale wkładka mi w zupełności starcza. Dodam ze od miesiąca sie odchudzam i prowadze dość zdrowy tryb życia i schudłam łącznie 6kg, czy utrata wagi może być tego powodem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może, ale także ciąża, poród i zmiany hormonalne mogą powodować także zaburzenia cyklu. W kilka miesięcy powinno się uregulować.
Pozdrawiam