Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odejść od faceta, który mnie oczernia?

czy powinnam odejsc od faceta ,który psuje opinie moja po rodzinie i spiskuje z moja siostra oczrniajac mnie?
ponad rok temu

Leczenie depresji u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są sposoby leczenia depresji u dzieci.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Podejmowanie za kogoś decyzji życiowych jest nieprofesjonalne. Nikt nie ma prawa decydować za Panią o Pani życiu i mówić: „Tak, powinna Pani odejść od partnera” albo „Powinna Pani zostać z partnerem”. Tylko Pani może podjąć decyzję co do losów swojego związku. Tylko Pani zna odpowiedź na zadane powyżej pytania. Proszę jednak pamiętać, że poniżanie, oczernianie, spiskowanie i rozgłaszanie nieprawdziwych informacji na Pani temat to rodzaj przemocy emocjonalnej, której w zdrowym związku być nie powinno. Być może Pani parter jest toksycznym człowiekiem, który czerpie satysfakcję, kiedy niszczy drugą osobę. Nie mam pojęcia, jak wygląda Państwa relacja i jaki jest Pani parter, dlatego tym bardziej nie mam prawa doradzać Pani w kwestii, czy zostać przy partnerze, czy od niego odejść. Wierzę, że podejmie Pani najlepszą dla siebie decyzję. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam serdecznie Na to pytanie powinna Pani sama sobie odpowiedziec, jakkolwiek uwazam, iz partnerzy w zwiazku powinni sie wspierac. Jesli natomiast istnieja roznice zdan i sytuacje konfliktowe to nalezy je wyjasniac, ale nie przez osoby trzecie tylko w cztery oczy. Jesli istnieje z Pani strony obawa, iz taki stan bedzie sie utrzymywal lub nasilal, jak opisany przez Pania w mailu, to nalezy sobie odpowiedziec na pytanie, czy na takich podstawach chce budowac swoj zwiazek. Gdzie w tym zwiazku jest miejsce na zaufanie, szczerosc, lojalnosc, a przedewszystkim na milosc i przyjazn. Pozdrawiam serdecznie.

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy