Czy odkłada się już tkanka tłuszczowa?

Czy odkłada się już tkanka tluszczowa czy organizm sobie jeszcze uzupelnia braki? Ważę ok. 46-47 kg i mam 163 cm, przedtem ważyłam 38 kg. A teraz prawie codziennie zjadam dużo słodyczy itp. I czy ta tkanka może odłożyć się więcej, niż przed odchudzaniem (ważyłam ok. 64 kg), czy jest to proporcjonalnie? I czy teraz, jak przybieram na wadze, to oznacza przyrost tkanki tluszczowej? I jak mogę zapobiec odkładaniu się jej w późniejszym etapie, bo chciałabym mieć jak najcieńszą tę tkankę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Z doświadczenia wiem, że u dziewcząt mierzących ok. 160 cm wzrostu, waga 46-50 jest graniczną, przy której normalnie funkcjonują (np. wraca im okres). Tak więc dojdź do 50-55 kg. Będziesz wtedy i bardzo zgrabna, i zdrowa.
Nie przyzwyczajaj się jednak do jedzenia dużej ilości słodyczy, bo nie wpływa to korzystnie na odbudowę tkanek, a jedynie odkładanie tkanki tłuszczowej. Staraj się zastępować je źródłami "dobrych" kalorii - tłustymi rybami, serami, orzechami, nasionami, musli, pieczywem. Jeśli nie będziesz stosowała racjonalnej diety, może dopaść Cię efekt jo-jo, frustracja i kolejny napad odchudzania...
Tak więc jedz normalnie, odrobina słodyczy nie zaszkodzi, ale uważaj, żeby ich nie przedawkować.
Pozdrawiam.