Czy odklejenie łożyska można przewidzieć?

WITAM, CZY ODKLEJENIE ŁOŻYSKA MOŻNA PRZEWIDZIEC???? BYLAM U LEKARZA TYDZIEN PRZED TYM WLASNIE ZDARZENIEM I POWIEDZIAL ZE MAM DOJRZAŁE ŁOŻYSKO, po tygodniu od wizyty odeszly mi wody i krew i mialam zrobione cesarsrkie ciecie z powodu odklejenia łożyska, , na szczescie moj synek zyje..... a 3 dni przed zrobilam sobie w szpitALU KTG, chcialam jeszce miec zrobione USG- ale lekarz stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby.czy mozna to bylo wykryc troche wczesniej ze dzieje sie cos nie tak???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wcześniej nie miała Pani żadnych niepokojących objawów ani nieprawidłowości w KTG/USG, najpewniej nie dało się przewidzieć, że odklei się Pani łożysko.