Czy odłożyć lot samolotem z powodu stanu po zapaleniu oskrzeli u dziecka?

Witam! Mamy synka 2 latka. Który dziś po 3 dniach wyszedł ze szpitala, zapalenie oskrzeli. Generalnie wrócił do siebie, jednak czasem jak trochę pobiega, słychać delikatne charczenie gdy szybko oddycha. Za 3 dni mamy lot powrotni do polski. Moje pytanie, czy możemy lecieć czy lepiej przełożyć termin powrotu?

Dzień Dobry Panu,

Na Pana pytanie mógłby szczegółowo odpowiedzieć lekarz prowadzący szpitalny, który poznał i leczył Państwa Dziecko.

Z mojej perspektywy, skoro Synek został wypisany ze szpitala, wrócił w miarę kondycyjnie do siebie, to myślę, że są wskazówki za planowaną podróżą (domniemam, że to krótki lot?).

Życzę Państwu i Synkowi wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com