Czy odstawiając słodkie napoje można schudnąć?

Dzień dobry, Mam 32 lata, 179 cm i ważę 75,5 kg. Piłem regularnie od lat ok 1l Pepsi, Coli. Teraz chciałbym to odstawić albo ograniczyć takie napokoje do okazjonalnej puszki raz na czas. Czy odstawiając Pepsi, Colę, jest realna szansa by jeszcze schudnąć? Jakiej utraty wagi mniej więcej mogę się spodziewać? Dziękuję.

Dzień dobry,
Odstawienie słodzonych napojów gazowanych to bardzo dobry pomysł, nie tylko w kontekście odchudzania, lecz także zdrowia w ogóle. 1 litr napoju typu cola zawiera ok. 400 kcal, tak więc zamiana go na wodę, która kalorii nie posiada, powinna przynieść spadek masy ciała. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, ile on wyniesie, gdyż każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na tego typu zmiany.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Witam serdecznie,

odstawienie słodkich napoi z pewnością wyjdzie Panu na korzyść i bardzo prawdopodobne, że doprowadzi to do utraty zbędnych kilogramów nie mniej jednak takiej gwarancji nie ma ponieważ liczy się całokształt diety. Ważne jest to co będzie Pan dostarczał organizmowi w ciągu całego dnia. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i zdrowa a posiłki jedzone regularnie. Przy odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej średni spadek wagi to około 0,5 do 1,5 kg tygodniowo.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień Dobry,

już samo odstawienie napojów słodzonych na pewno przyczyni się do redukcji masy ciała poprzez ograniczenie przyjmowania cukru. Jednak będzie to miało miejsce jedynie jeśli nie zacznie Pan rekompensować sobie słodkości innymi produktami.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl