Czy odstawienie tabletek antykoncepcyjnych mogło spowodować rozregulowanie okresu?

Witam! Chciałabym zasięgnąć rady, ale zacznę od początku. Przez 2 lata przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne w marcu tego roku, ale je odstawiłam, bo miałam problemy ze zdrowiem. Miesiączka pojawiała się normalnie, ale w sierpniu w ogóle nie wystąpiła. Zrobiłam 4 testy ciążowe i żaden nie wykrył ciąży. Czy to możliwe że jestem w ciąży a test tego nie ujawnił? Czy też może to być spowodowane odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Test oczywiście może dać wynik fałszywie ujemny (tzn. fałszywie pokazać, że nie jest Pani w ciąży), jednak jest to mało prawdopodobne. Najprawdopodobniej Pani naturalny cykl rozregulował się i potrzeba czasu do jego pełnej normalizacji. Jeśli miesiączka nie wystąpi lub nadal ma Pani obawy, proponuję kontakt ze swoim ginekologiem.