Czy odstawienie tabletek wpłynie na kolejną miesiączkę?

Witam. Mam 21 lat, od 3 dni zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Niestety odczuwałam ciężkość nóg i zrezygnowałam z tabletek. Obawiam się zakrzepicy itp. Stąd moje pytanie: czy odstawienie tabletek wpłynie na kolejną miesiączkę? Jeżeli tak to jak?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
w przypadku dolegliwości bólowych nóg podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć zaburzenia zakrzepowe. Dlatego powinna zgłosić się Pani do lekarza pierwszego kontaktu.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zazwyczaj dochodzi do zaburzeń cyklu. Ale po tak krótkim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie powinno dojść do takich zaburzeń. Kolejną miesiączkę powinna być o czasie.

Pozdrawiam