Czy odżywka do rzęs mogła na stałe pogorszyć stan rzęs?

Witam, przez rok czasu bardzo pogorszył mi sie stan rzęs I jestem tym załamana. Mojei rzęsy byly naturalnie gęste i długie. Na rzęsy zaczekam używać odzywki- lashvolution z bimatoprostem, po której moje rzęsy zaczęły wyglądać jeszcze bardziej zachwycająco. Jednak po 3 miesiącach rzęsy naturalnie wypadły. Teraz minął prawie rok od stosowania odzywki i moje rzęsy wyglądają znacznie gorzej niz przed używaniem jej, sa krótsze i cieńsze. Czy jest możliwe aby odżywka stałe wpłynęła na stan rzęs?

Dzień dobry

Proszę uzbroić się w cierpliwość, nie korzystać już z odżywek z bimatoprostem. Pomogą Pani regularne zabiegi z henną w gabinecie.

pozdrawiam serdecznie

IJ

Dzień dobry,
głównym składnikiem odżywek stymulujących wrost rzęs i, brwi jest bimatoprost. Rzeczywiście stosowanie ich przedłuża cykl wzrostu włosa, dzięki czemu są długie. Odżywki te również pogrubiają rzęsy przez co są gęste. Niestety po odstawieniu ich czar pryska, rzęsy wracają do stanu przed stosowaniem odżywek a w najgorszym wypadku ich stan się pogarsza. Potrzeba będzie dużo czasu aby rzęski mogły się zregenerować. Aby przyspieszyć ten proces do codziennej pielęgnacji proszę włączyć olejek rycynowy.

Pozdrawiam serdecznie