Czy oglądanie bajek szkodzi 6-miesięcznemu dziecku?

Witam. Mój 6 miesieczny synek uwielbia słuchać piosenek i oglądać bajeczki muzyczne dla niemowlat w komputerze. Widzę ze jest szczęśliwy , smieje sie i po swojemu "śpiewa " czy to prawda ze oglądanie bajek w tak młodym wieku jest szkodliwe ? Wszyscy mówią ze to za wczesne ale przecież czy mam mi to zabrać skoro jest szczęśliwy ?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie spędza przed ekranem zbyt dużo czasu na raz to nie jest to szkodliwe. Małe dzieci bardzo reagują na bodźce słuchowe, bowiem w pierwszych miesiącach życia jest to najlepiej rozwinięty zmysł dzieci.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam. Za wcześnie. Oglądanie bajek czy to w telewizorze czy w komputerze to bombardowanie mózgu dziecka milionami bodźców, na które nie jest on jeszcze gotowy. Małe dziecko oglądające bajki może stać się męczliwe albo pobudzone, nerwowe i płaczliwe, mieć problemy ze wzrokiem, napięciem mięśniowym itd. Na pewno zna Pani swoje dziecko i jest w stanie wymyślić inne sposoby uszczęśliwiania malucha, chociażby słuchanie znanych melodyjek czy tańczenie z dzieckiem - ale bez oglądania. Tak małe dziecko jest bardzo elastyczne i szybko przestawi się na inną aktywność. Pozdrawiam i życzę powodzenia.