Czy oglądanie pornografii przez partnera jest normalne?

Witam,mam problem dowiedziałam się po 9 latach że mój partner ogląda porno, jest na mnie zły że wogole się oddzywam.na ten temat uważa że powinnam to zaakceptować,nie wiem co mam zrobić. Czuje się w jakiś sposób oszukana o zdradzona.

Droga Pani,
jeśli to nie jest uzależnienie od pornografii i nie cierpi na tym częstotliwość i jakość Państwa życia seksualnego, to najprawdopodobniej nie ma powodu do zmartwień. Ale tego w szczegółach Pani nie opisała. Natomiast unikanie rozmowy na ten temat, jeśli wywołuje u Pani negatywne emocje, na pewno nie sprzyja Państwa dobrym relacjom. W rezultacie takich rozmów mogą Państwo np. razem wybrać dla siebie film, który może stać się urozmaiceniem Państwa życia seksualnego i inspiracją. Pozdrawiam, Radosław Krapiec, psycholog.