Czy ognisko hipermetaboliczne oznacza raka?

Przepraszam,wcześniej podałam za mało informacji.Zadam pytanie jeszcze raz.Moja 72-nia mama jest po 3 wznowach nowotworu szyjki macicy.Ostatnio miała robioną cytologie i jest ok.Ma problemy z chodzeniem, które się pogłębiają i nic nie pomaga.2 lata temu okazało się,że ma złamany trzon kręgu T12 w kręgosłupie i teraz w scyntografi wyszło,że w tym miejscu ma ognisko hipermetaboliczne(mogłam przekręcić)co to znaczy?Zapomniałam powiedzieć o tym złamaniu przed badaniem.To jakiś rak?Proszę o odpowiedź

Obawiam się ,że opisana zmiana w scyntygrafii może sugerować przerzuty raka w kościach. W związku ze złamaniem patologicznym TH 12, problemami z chodzeniem i zapewne bólami konieczna jest radioterapia na te zmianę i dalsze leczenie wspomagające.