Czy okazyjne picie alkoholu może być szkodliwe?

Proszę o porade nie mam silnej woli nie pije nalogowo ale od jakiejs okazji i to mnie meczy pozniej mam straszne wyrzuty sumienia ze jestem złą matka żoną nie chce juz tak prosze o porade bardzo

Jeśli czuje Pani dyskomfort związany z okazyjnym piciem alkoholu to warto przyjrzeć się źródłom tego dyskomfortu. Polecam konsultację z psychologiem. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

mnie zastanawia, skąd poczucie winy i wstydu?Skąd takie sztywne zasady, wymagania od siebie? Jeśli założymy, że robimy "coś złego", "coś nie tak", coś niezgodnego z zasadami i własnymi normami wtedy pojawia się poczucie winy i wstydu, które wskazują na negatywne przekonania o sobie.
Zalecałabym pomoc psychoterapeuty, łatwiej będzie Pani zrozumieć problem, a tym samym poprawi się Pani jakość życia.
Pozdrawiam serdecznie