Czy okres przekwitania może się już zacząć w wieku 43 lat?

Dzień dobry!

Tak. Zazwyczaj menopauza występuje między 45 a 55 rokiem życia. Jeśli pojawia się między 40 a 45 rokiem życiem jest to tzw. menopauza wczesna. Dla wielu kobiet może być zaskakujące, ale wciąż jest to zjawisko naturalne i nie wykraczające poza granice normy medycznej.

Menopauza przed 40 rokiem życia określana jest jako przedwczesna.

Pozdrawiam!