Czy określone produkty w diecie (albo ich brak) mogą się przyczynić do uniknięcia zachorowania na kamicę nerkową?

Dzień dobry, jestem zainteresowana tematem zapobiegania kamicy nerkowej. Czy określone produkty w diecie (albo ich brak) mogą się przyczynić do uniknięcia zachorowania na kamicę nerkową?

Zasady żywienia dietetycznego w kamicy nerkowej
KAMICA SZCZAWIANOWA
POKARMY ZABRONIONE - botwina, szpinak, szczaw, rabarbar, figi suszone, czekolada, kakao, kawa naturalna, mocna herbata, ostre przyprawy, nasiona roślin strączkowych
POKARMY DO OGRANICZENIA - ziemniaki, marchew, buraki, groszek zielony, pomidory, koncentrat pomidorowy, śliwki, agrest, cukier, mleko
POKARMY ZALECANE - płyny w dużych ilościach, mięso, ryby, jaja, kapusta, ogórki, sałata, cebula, owoce (prócz wymienionych), masło, produkty zbożowe
KAMICA FOSFORANOWA
POKARMY ZABRONIONE - alkaliczne wody mineralne, nasiona roślin strączkowych
POKARMY DO OGRANICZENIA - ziemniaki, warzywa owoce, mleko, jaja
POKARMY ZALECANE - duże ilości płynów, mięso, ryby, sery, chleb, kasze, makarony, masło
KAMICA MOCZANOWA
POKARMY ZABRONIONE - wątroba, móżdżek, cynaderki, mięso baranie, kawior
POKARMY DO OGRANICZENIA - mięso (pozostałe gatunki), ryby, wywary mięsne i rybne, produkty zbożowe
POKARMY ZALECANE - duże ilości płynów, wody mineralne (Jan, Dąbrówka), warzywa, owoce, cukier, masło w małych ilościach, mleko, chudy ser, ziemniaki
Pozdrawiam rh