Czy Oksazepam działa w załamaniu nerwowym?

Czy oksazepam pomoże w chwilowym załamaniu nerwowym ? Czy takie chwilowe lekkie napady nerwicy można tym zaleczyc? Czy lepsza jest hydroksyzyna ? Zapisałam się już na psychoterapię ale na razie nmchce wziąść leki tylko doraźnie, żeby zobaczyć czy to przejdzie. Lekarz mówi że kilka dni i powinno przejść . Jeżeli takie ataki będą się powtarzać to wtedy wdrązymy inne leczenie i psychoterapię

Witam! W stosowaniu doraźnym lub wspomagającym właściwe leczenie benzodiazepiny są przydatne i dość skuteczne, jednak na dłuższą kurację nimi nie należy się decydować. Początkowo rośnie tolerancja i w krótkim czasie pojawia się uzależnienie. Atarax (Hydroxyzyna) jest bezpieczniejsza, ale tylko w leczeniu wspomagającym. Podstawa - psychoterapia, ew. z lekami z grupy SSRI lub SNRI. Powodzenia W. Łuczkowski.