Czy okulary są właściwe do jazdy samochodem?

Witam, proszę o poradę w sprawie mojego 17-letniego syna. Niebawem syn ma rozpocząc kurs prawa jazdy i po badaniu wzroku okazało sie, ze ma nastepującą wadę: lewe oko -1,75 prawe oko 1 Optyk zaproponował okulary do jazdy samochodem lewe oko -1.75 prawe oko 1 Czy takie okulary są odpowiednie do jazdy samochodem? Pozdrawiam

Witam.przepisy są jasne. Należy widzieć .tak ma używać okularów ale czy takich to skąd mam wiedzieć? Bada się widzenie i przepisy dotyczą widzenia. Pan nie pisze ile widzi. Pozdrawiam serdecznie