Czy olej budwigowy i kapsaicyna naprawdę niszczą komórki nowotworowe?

Czy olej budwigowy i kapsaicyna naprawdę niszczą komórki nowotworowe czy to bujda z palca wyssana? Ktoś to badał w warunkach laboratoryjnych, czy to czysty marketing jest?

Jest to leczenie niekonwencjonalne i nie stanowi standartu w onkologii. Podobno były jakieś badania (m.in. w Anglii) , ale się z nimi nie spotkałem w piśmiennictwie fachowym , zż