Czy olej kokosowy jest zdrowy?

Ostatnio zaczelam czytac etykiety produktow, ktore kupuje. Wlasnie mam pod reka suszone morele i zastanawiam sie czy dodany w sklad produktu olej kokosowy jest zdrowy? Czy lepiej takich moreli nie kupowac

Witam,
czytanie etykiet to bardzo dobry nawyk. Wtedy wiemy jakie składniki wchodza w skład kupowanej przez nas żywnosci. Olej kokosowy jest tłuszczem roślinnym i nie odbiega niczym od tych standardowych, np. oliwy z oliwek, dlatego śmiało może Pani jeść morele z jego dodatkiem. Poza wartościamy zdrowotnymi zawartymi w morelach dostarczy sobie Pani niewielką ilość kwasow omega.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Olej kokosowy uchodzi za zdrowy. wzięło się to z badań prowadzonych in vitro, jednak badania prowadzone na zwierzętach nie potwierdzają już jego korzystnego wpływu. Niewielki dodatek oleju kokosowego, czy spożycie mleka kokosowego raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzą.

Witam, olej kokosowy to przede wszystkim źródło nasyconych kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych m.in. za rozwój miażdżycy. Najlepiej wybierać morele suszone mniej pomarańczowe nawet lekko brązowe, które nie są siarkowane.

Dzień Dobry
Najzdrowsze są zarówno morele, jak i inne suszone owoce na słońcu bez dodatku dwutlenku siarki. W takie możemy zaopatrzyć się wyłącznie w sklepie ze zdrową żywnością. Natomiast jeśli chodzi o tłuszcz kokosowy to wyłącznie organiczny a nie rafinowany posiada właściwości prozdrowotne. A mianowicie z racji tego, iż jest źródłem kwasu kaprylowego ma właściwości silnie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i antywirusowe. Prócz tego zewnętrznie fantastycznie pielęgnuje skórę. Niestety ma on również i "wady". Należy do tłuszczy nasyconych dlatego nie wolno używać go za dużo w codziennej diecie zwłaszcza osobom tradycyjnie odżywiającym się w przeciwieństwie do wegetarian,
u których czasem w diecie właśnie jest niedobór kwasów z tej grupy. Miłego dnia

Witam. Olej kokosowy jest olejem roślinnym, wytwarzanym poprzez tłoczenie oraz rozgrzanie twardego, orzechowego miąższu. Jak zostało wspomniane niewielki dodatek oleju kokosowego, czy spożycie mleka kokosowego raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzą.Pozdrawiam