Czy olej kokosowy powoduje wzrost złego cholesterolu i wpływa na rozwój miażdżycy?

Czy olej kokosowy jest zdrowy, czy wręcz przeciwnie powoduje wzrost złego cholesterolu i czy wpływa na rozwój miażdżycy? Jakiego koloru jest olej kokosowy rafinowany, a jakiego nierafinowany?

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Olej kokosowy jest bardzo zdrowy, jest koloru białego.

Pozdrawiam

Olej kokosowy pomimo, że jest tłuszczem nasyconym obniża stężenie cholesterolu we krwi. Niezależnie od tego czy został poddany rafinacji czy nie ma kolor biały.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea