Czy olej z nasion wiesiołka pomoże mi uzyskać bardziej płodny śluz?

Witam
Mam 21 lat... w lutym usunięto mi martwą ciążę... bardzo to przeżyłam i chciałabym być znowu w ciąży. Robiłam już chyba że 100 testów w nadziei, że mogę być w ciąży. Mam bardzo nieregularne cykle, zawsze tak miałam, potrafią trwać nawet 50 dni;(
Od czasu poronienia stosuję metodę objawowo-termiczna i wygląda to u mnie tak, że przez ten czas nigdy nie zauważyłam u siebie takiego książkowego śluzu płodnego, tzn. nie ciągnął się przez palce i nie był całkowicie przezroczysty.
Zawsze wtedy, gdy myślałam, że mam owulację to był śluz, było go dużo, ale nie ciągnął się i był bardziej mętny niż przezroczysty, a co do temperatury, to pierwsza faza cyklu temperatur wygląda u mnie jak echo serca. Raz jest u góry, a raz na dole. Natomiast druga faza znacznie się wyróżnia i jest w przedziale od 36,6 do 36,8. Nigdy nie miałam wyższej temperatury i trwa na ogół 12-13 dni, potem spada i dostaję miesiączkę.
Czy zawsze ma się owulację, gdy temperatura jest wyższa (nie chodzi mi o jednorazowy skok, tylko wtedy gdy jest druga faza), czy może być tak, że ma się fazę wyższych temperatur, a jajeczko w ogóle nie zostało wypuszczone z jajnika?
Jestem załamana, bo tak bardzo chcę być w ciąży, a nie wiem w ogóle, czy mam na nią szansę. Lekarz po poronieniu zrobił mi wszystkie badania i powiedział, że jestem zdrowa jak ryba. To dlaczego nie mogę już od ponad pół roku zajść w ciąże i dlaczego moje cykle są takie nieregularne?
Nie wiem co robić, bo mieszkam za granicą i do ginekologa chodzę z moim partnerem, bo nie znam dobrze języka. Zostaje mi jedynie tylko takie zapytania do ekspertów przez internet;(
Chciałam jeszcze zapytać, czy olej z nasion wiesiołka pomoże mi w uzyskaniu lepszego śluzu? Koleżanki sobie go chwaliły, ale ja nie wiem czy to po prostu nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Przepraszam, że to wszystko jest tak pogmatwane.
Bardzo proszę państwa o wyczerpującą odpowiedź.
Będę czekać z niecierpliwością:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że najprawdopodobniej jest Pani płodna. Potwierdza to fakt, że zaszła Pani już raz w ciążę, a także to, że obserwuje Pani śluz płodny. Ten ostatni wcale nie musi mieć książkowego wyglądu i struktury! Wystarczy, że zauważa Pani, że staje się on obfitszy, daje uczucie „mokro” i w dodatku następuje wzrost temperatury.
Podwyższona temperatura w drugiej fazie cyklu spowodowana jest produkcją progesteronu przez ciałko żółte - pozostałość po pęcherzyku Graafa, który uwolnił komórkę jajową. Tak więc, jeśli zawsze przez kilkanaście dni przed miesiączką temperatura jest wyższa oraz zauważa Pani śluz o cechach płodnego, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest Pani w pełni płodna.
Pół roku to nie jest długi okres starań. Niektórzy lekarze zalecają nawet, by tyle właśnie odczekać po poronieniu, nim rozpocznie się starania o ciążę. Radzę więc zachować spokój, nadal się obserwować i udać do lekarza dopiero, gdy minie rok bezowocnych starań.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!