Czy omdlenia z bólu są normalne po zabiegu usunięcia polipa zewnętrznego?

Dzień dobry 6 dni temu miałem zabieg chirurgiczny usunięcia polipa zewnętrznego Odbytu. Do tej pory podczas wypróżniania pojawia się krew oraz ogromny ból po toalecie ten ból mija po około 10 minutach dzisiaj prawie zamdlalem z bólu czy to normalne następna wizytę kontrolna mam za 2 tygodnie stosuje dietę błonnikowa i colon c proszę o poradę.

Niestety, ale po tego typu zabiegu mogą przez około 1-2 tygodnie występować nasilone bóle ujścia odbytu zwłaszcza w czasie lub po oddaniu stolca. Taki stan jest typowy po tej operacji. Niestety w przypadku silnych dolegliwości bólowych może dojść nawet do omdlenia. Oczywiście dolegliwości bólowe powinny być kontrolowane i uśmierzane lekami przeciwbólowymi stosowanymi ogólnie i miejscowo. Można jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem rodzinnym w oczekiwaniu na wizytę kontrolną u chirurga.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza prowadzącego leczenie