Czy on do mnie jeszcze wróci?

Poznałam wspaniałego chłopaka. Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia, spędzaliśmy ze sobą każdą wolną chwilę, wszyscy znajomi mówili, że aż kipi od nas miłość i że jest we mnie bardzo zakochany. On wcześniej był w 3-letnim związku z dziewczyną i ona go zdradziła. To stało się niedawno i ciągle to rozpamiętuje. Po trzech tygodniach bycia razem wyjechaliśmy na weekend do Austrii. Po powrocie nagle przestał się odzywać, stał się zupełnie innym człowiekiem. Rozstał się ze mną praktycznie przez telefon, nie spotkał się ze mną, by chociaż porozmawiać. W mailu napisał, że to wszystko stało się za szybko i że potrzebuje być przez pewien czas sam. Że próbował ułożyć sobie ze mną życie, bo spędziliśmy ze sobą wiele wspaniałych chwil, ale ciągle pamięta co zrobiła mu tamta dziewczyna. On nawet ze mną nie porozmawiał, tylko odciął się od wszystkiego. Ma 28 lat, jest już dojrzałym facetem, poważnie myśli o życiu. Prosiłam o rozmowę, ale bezskutecznie, rzucił się w wir pracy i nie widzi poza nią świata, od przyjaciół również się odciął. Nie wiem, jak mam teraz postąpić. Kocham go, ale nikogo nie można przecież zmusić do miłości. Czy jest jakakolwiek nadzieja na to, że kiedyś do mnie wróci? Co powinnam zrobić?

Witam!

Trudno jest ocenić (szczególnie na podstawie krótkiego opisu), czy jest możliwe, żebyście Państwo znów byli razem. Związki międzyludzkie potrafią być nieprzewidywalne, dlatego szansa zawsze jest. Warto jednak, żeby teraz zajęła się Pani sobą i zastanowiła, co dalej. Pani partner znalazł dla siebie rozwiązanie - zajął się pracą. Teraz czas na Panią. Z tak silnymi emocjami trudno jest sobie radzić samemu. Porzucenie przez ukochanego to bolesny cios. Dlatego warto, żeby miała Pani wokół siebie ludzi, którzy mogą Panią wspierać w tej sytuacji. Może Pani spróbować rozmawiać z nim czy też prosić go o powrót. Proszę jednak zastanowić się, na ile ocenia Pani szanse jego powrotu i jak wyobraża sobie Pani taką relację po tym rozstaniu. Czy uważa Pani, że dalej będzie tak, jak na początku? A może trudno będzie Pani zaufać osobie, która Panią porzuciła? Dobrze byłoby, gdyby założyła Pani dziennik i spisywała w nim myśli, uczucia i zachowania związane z partnerem, np. zadzwoniłam do niego, on nie odebrał(zachowanie)/ poczułam się odrzucona (uczucie/emocja)/ więcej do niego nie zadzwonię!(myśl). W ten sposób będzie Pani miała szerszy wgląd w swoje przeżycia i będzie Pani mogła oceniać sytuację z większym dystansem. Będąc pod wpływem silnych emocji postępujemy nieracjonalnie i impulsywnie. Dlatego warto zastanowić się nad przyszłością i podjąć decyzje kierując się zarówno sercem, jak i rozumem. Jeżeli partner nie chce z Panią rozmawiać, proszę zadbać o swoje samopoczucie. Jego milczenie jest jego decyzją, nie Pani. Dlatego warto poczekać z wyobrażaniem sobie, co on myśli i czuje w związku z tą sytuacją. Dowie się Pani tego dopiero wtedy, kiedy on sam Pani to powie. Teraz czas na zajęcie się sobą i odzyskanie równowagi psychicznej. Jeśli zdecydujecie się Państwo być znów razem, warto żeby była to decyzja obojga.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z Pani postu wnioskuję, że Pani Chłopak prawdopodobnie nie rozstał się mentalnie i emocjonalnie z poprzednią Dziewczyną.

Co ma Pani zrobić?
Wycofać się z relacji, by zająć się swoimi sprawami.
Z opisu wynika, że przyczyną Waszych nieporozumień może być m.in. trudność w komunikacji między Wami.

Życzę Pani żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com