Czy on jest uzależniony od amfetaminy?

Witam. Mój chłopak od około 2 lat zażywa amfetaminę. Znamy się od pół roku, więc nie wiem czy objawy, które u niego obserwuję mogą wskazywać na uzależnienie czy – tak, jak on twierdzi - zawsze tak miał... Bierze ponoć raz w miesiącu, czasem dwa razy po ok. 2g, ale czy to prawda w 100% też nie wiem. Zauważam u niego czasem szybsze bicie serca, zwykle drżą mu ręce i ma kłopoty z zasypianiem - twierdzi, że zbyt dużo rzeczy kłębi mu się w głowie, gdy chce zasnąć i przez to te problemy. Jednak ja martwię się, że to może być uzależnienie. On twierdzi, że nie jest uzależniony. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Opisane przez Panią objawy są charakterystycznymi dla osób zażywających amfetaminę. Jest ona substancją psychoaktywną, której działanie w pierwszym okresie stosowania, może wydawać się pozytywnym i pożądanym dla lepszego funkcjonowania. Niestety nic bardziej złudnego, gdyż jest środkiem silnie uzależniającym psychicznie i fizycznie.

Proszę porozmawiać z Partnerem i namówić go na konsultację u terapeuty uzależnień lub psychiatry.

Powodzenia i pozdrawiam