Czy opadnięte dłonie można połączyć z depresją?

MAM OPADNIETE DLONIE CO MOZE BYC PRZYCZYNA. POMIJAM ALKOCHOL .CZY TO MORZE BYC PRZYCZYNA CHOROBY KREGOSLUPA?/LUB DEPRESJA?

Po tak lakonicznym opisie trudno coś jednoznacznie powiedzieć.

Proszę Pani, co dokładnie znaczy "opadnięte dłonie"? Czy Pani nie może ich zupełnie podnieść do góry? Jakkolwiek ten objaw wygląda wymaga róznicowania dwojakiego rodzaju przyczyny: neurologicznej i emocjonalnej. Nasza psychika potrafi wygenerować wiele objawów przypominajacych objawy neurologiczne, gdy tymczasem kręgosłup i cały układ nerwowy mamy zdrowy. Sytuacje takie maja miejsce u osób, o których można powiedzieć, że mają cechy "histeryczne", w sytuacjach przeciążenia emocjonalnego lub nagłego silnego stresu. Jezeli "opadnięte dłonie" miały by być oznaką depresji, to tylko w symbolicznym rozumieniu tego stwierdzenia. Mówimy czasem "opadaja mi rece", mając na myśli to, że wszystkiego mamy dosyć. Przy depresji jest smutno, nie ma siły, są zakłócenia snu, apetytu. Radzę wizytę u neurologa a po wykluczeniu zmian organicznych u psychiatry i psychoterapeuty. Życzę siły. Krystyna Kozłowska