Czy operacja astygmatyzmu jest zasadna?

Witam,mam wadę wzroku od małego na lewym oku , stwierdzony astygmatyzm 3,75 - 0,75 20' , przyznam,ze rzadko nosze okulary praktycznie tylko w domu, nosilem soczewki ,ale są one drogie No i na lewym oku czułem dyskomfort bo ciagle ta grubsza soczewkę sie czuje.. u lekarza powiedziano mi , ze operacje można zrobic ale będę widział tak jak w okularach czyli dalej za mgła tyle ze troszeczkę czyściej No i blizej.. ale nie ma operacji która wygładzi całkowicie obraz w Oku?;/

Dzień dobry, operacja refrakcyjna (korekcja wady wzroku) stanowi alternatywę dla noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Jedynie koryguje wadę, czyli poprawia widzenie w takim stopniu, jak okulary lub soczewki. W przypadku utrwalonego niedowidzenia nie ma żadnej możliwości poprawy jakości obrazu ponad to. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny