Czy operacja jest konieczna w przypadku wypukliny w kręgosłupie?

mam 44 lata od kilku lat borykam się z bulem kręgosłupa przy niewielkim wysiłku fizycznym stwierdzono wypuklinę w dolnym odcinku jestem jedynym żywicielem rodziny boję się operacji bo martwię się że będe zdyskwalifikowany zawodowo czy powinienem się martwić iczy aby uniknąć bulu konieczna jest operacja?

Opisana wypuklina to nie jest duża zmiana, do interprretacji klinicznej Ważna regularna gimnastyka, dobra forma, dbanie o kręgosłup. Ważny stan Pacjenta, objawy kliniczne , inne schorzenia, stosowane leczenie . Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, badanie, ocena stanu ogólnego, nastroju, trybu życia, omówienie wyników badań i dotychczasowego leczenia. Pozdrawiam i zapraszam