Czy operacja jest w stanie usprawnić rękę?

Szanowni Państwo ,złamałam V kość prawego śródręcza , szpital założył gips , gips uciskał mi na kciuk , po zdjęciu gipsu ortopeda stwierdził zespół cieśni nadgarstka do którego doszło w wyniku ucisku opatrunku gipsowego.Proszę o informację czy tego typu sytuacja to częste powikłanie , czy mam pecha.Proszę również o informację czy operacja jest w stanie usprawnić rękę.Proszę o odpowiedź , dziękuję Beata

Witam serdecznie,

Zabieg chirurgiczny ma na celu przywróceniu Pani sprawności w obrębię ręki. Oczywiście oprócz zabiegu będzie wskazana rehabilitacja. Ale to wszystko przekaże Pani lekarz ortopeda.

Pozdrawiam.