Czy operacja kolana może nieść ryzyko amputacji?

Dobry Wieczor.W latach1957-1962 mialem 4operacje z powodu zapalenia szpiku kostnego podudzia prawego.Podudzie jest wykrzywione na zewnatrz i krotsze o 7cm,występuje tez szpotawosc kolana.Chirurg zaleca endoproteze kolana i wyprostowanie podudzia aparatem Ilizjarowa.W zwiazku z tym mam pytanie na ile to jest bezpieczne i jakie moga powstac komplikacje podczas takiego zabiegu i czy możliwe jest nie zrosnięcie sie kosci ktore skutkowaloby amputacja ewentualnie innymi powikłaniami.Bardzo dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze takie powikłanie jest możliwe ale raczej rzadko występuje proponuje udac się do lekarza ortopedy i przeanalizować wszystkie za i przeciw