Czy operacja kręgosłupa szyjnego jest konieczna?

Proszę o konsultację, załączam opis rezonansu magnetycznego. Czy operacja kręgosłupa szyjnego jest konieczna? Mam drętwienie prawej i lewej ręki, sztywnienie i mrowienie palców, brak czucia, ból łopatki. Opis badania:Kręgosłup szyjny o zachowanej fizjologicznej lordozie. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitami na krawędziach. Wielopoziomowe, zwyrodnieniowe obniżenie sygnału krążków międzykręgowych w obrazie T2- zależnym. Centralna wypuklina krążków międzykręgowych C4/5 i C5/6 oba uciskają worek oponowy bez cech konfliktu krążkowo-korzeniowego. Pozostałe krążki międzykręgowe w odcinku szyjnym kręgosłupa bez cech PJM. Kanał kręgowy i otwory międzykręgowe prawidłowej szerokości. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez zmian ogniskowych, o prawidłowej intensywności

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest zestawienie powyższego badania mri z bezpośrednim badaniem lekarskim, konieczna wizyta u neurochirurga.