Czy operacja nie pogorszyłaby stanu zdrowia osoby z nadciśnieniem?

moja babcia która ma 73 lata choruje 16 lat na ciśnienie. W dodatku miesiąc temu wykryto u niej migotanie przedsionka. Teraz ma 200 ciśnienia. Czy operacja u niej nie pogorszyła by stanu zdrowia? Jak mam ratować babcie i jej pomóc.. Ona nie chce broń boże słyszeć o jakiejkolwiek operacji. Widzę, że się męczy ciągle łyka tabletki i nie mówi dużo nikomu co jej jest, ale widzę to. Już myślałam, że będzie dobrze po pobycie 3 dniowym w szpitalu. Niestety minęło ok 2 tygodnie i na nowo powraca pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka to ma być operacja ? Jeśli już to po odpowiednim przygotowaniu internistycznym